אחזקת מערכות ומתקני חשמל

 
האם תוכלו לדמיין את חייכם ללא מערכות חשמל? בתקופה שבה אנחנו חיים כמעט כל דבר מופעל על תשתית זו, ונדמה כי כל הפסקת חשמל שאנחנו חווים, ממש משתקת את חיינו. ללא תשתית זו, החיים המודרניים, שאליהם אנחנו כל כך רגילים, היו הופכים פשוט לבלתי אפשריים. לכן, חשוב להקדיש זמן ומחשבה בשביל לתכנן, להתקין ולתחזק באופן שוטף מערכות חשמל. וכדי לא לסכן את עצמכם, חשוב לקרוא לאיש מקצוע שמתמחה בתחום זה.
 
 

מרגישים את זה בעיקר בחורף

 
עונת הגשמים מביאה איתה גם מבול של תקלות במערכות חשמליות, מכל מיני סיבות: פעם ברק פוגע בשנאי חשמל, שריפות חשמליות שנובעות בגלל שימוש מסיבי במכשירי חימום ועוד. לפעמים התקלות האלה לא רק מונעות מאיתנו את פריבילגיית הנוחות, אלא גם פוגעות ברכוש שלנו, ולפעמים הן עלולות אפילו לסכן את חייכם.
 
 
 

להקדים תרופה למכה עם תכנון נכון של מערכות חשמל

 
הדרך היעילה ביותר למנוע את התקלות והסכנות האלה, היא קודם כל להקפיד על תכנון נכון. נתונים של הרשות הארצית לכבאות והצלה מראים שכמעט שליש מתוך אירועי הדליקה בארץ, הם תוצאה של כשל חשמלי במבנה, מה שגורם למכשירים חשמליים להתלקח ולגרום לשריפה. מרבית השריפות נגרמות בגלל תקלות בארונות החשמל וכשל חשמלי במערכות מיזוג האוויר. שאר השריפות הן תוצאה של תנורי הסקה וחימום, מקררים, מייבשי כביסה ומדיח הכלים.
 
 
 

גם תחזוקה נכונה של מערכות חשמל יכולה לעזור להציל חיים

 
במקומות שבהם לא היה תכנון מקדים למערכות החשמל, עדיין יש מה לעשות כדי להימנע בקלות משריפות קטלניות ומיותרות. למשל: קיימת חוסר מודעות לתחזוקה נכונה של מפסקים, ובעיקר של המפסק הראשי (ממסר הפחת) – שהם הגורמים העיקריים להתלקחות שריפות. אז אם יש לכם מפסק בן כמה עשורים, דעו שהוא עלול שלא לתפקד כראוי בזמן שצריך. חייבים להחליף את המפסקים לפחות אחת לעשור. זכרו שהוא עובד 24/7 ולכן אורך חייו מוגבל. הכי טוב לקרוא לחשמלאי, שיבדוק את תקינותו ובמידת הצורך יחליף לכם אותו.
 
 
 

השתדלו שלא להעמיס על מערכות החשמל

 
עומס הוא אף פעם לא דבר חיובי. גם הקיבולת של מערכות החשמל מוגבלת, ולכן חשוב לא להעמיס ובטח לא לאורך זמן. מומלץ לנהל בחוכמה הפעלה של מכשירים שידועים כזוללי חשמלי, ולהימנע מלהפעיל אותם בו זמנית.

בבתים ישנים חשוב מאוד לבצע באופן תקופתי בדיקת עומס, ולבדוק אם החיווט תקין. כדי למנוע שריפות, חשוב מאוד גם להתקין מכשיר להגנה מפני ברקים, בין התקעים לבין המכשיר או בלוח החשמל עצמו, כדי להגן על המכשירים מפני התגברות פתאומית של זרם החשמל.
 
 
 

היו ערניים לסימנים מחשידים

 
האם שמתם לב שיוצאים ניצוצות וגיצים מהשקע או לרעשים מוזרים שבוקעים מהשקעים? אולי הבחנתם בנורה מהבהבת או ריח חורך מלוח החשמל או מהשקע או מהמפצל? כל אלה סימנים שיכולים להעיד על תקלה שעלולה לגרום לשריפה בעתיד. מומלץ מאוד לקרוא לחשמלאי מוסמך כדי שיתקן אותה.
 
 
 

תכנון ותחזוקה נכונה של מערכות חשמל זה אזימוב!

 
אזימוב הנדסה – חשמל ומיזוג אוויר מתמחה בתכנון ובהתקנת מערכות חשמל ללקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים כאחד. החברה מציעה שירותי תיקון ותחזוקה שוטפת, לרבות שדרוג מערכות חשמל ישנות. צוות החברה, המורכב מחשמלאים מוסמכים, מהטובים ומהמנוסים ביותר בתחום, ערוכים לספק לכם את המענה הנדרש לכל פרויקט נדרש, בכל סדר גודל שהוא. הצוות ילווה אתכם לאורך כל התהליך, ואף יעניק לכם שירותי תחזוקה איכותיים, למען בטיחותכם המלאה.
 
 
 
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת מידע וייעוץ מהמומחים שלנו לתכנון, לשדרוג ולתחזוקה נכונה של מערכות חשמל: 073-7841864
מערכות חשמל - אזימוב הנדסה