בדיקות תרמוגרפיה

 
  • בדיקות תקופתיות לוחות וציוד חשמל
  • התראה על תקלות
  • איתור תקלות בציוד ומכונות חשמל
 
 

מה זה בדיקה תרמוגרפית?

 
ישנן בדיקות חשמל שונות, שנועדו לבדוק את תקינותן של מערכות החשמל על מנת למנוע נזקים וסכנות של ממש. בדיקה תרמוגרפית, המכונה לעיתים גם סקירה תרמוגרפית, עוזרת לבחון את המערכת החשמלית באמצעות מצלמה מיוחדת – מצלמה הרגישה לקרני אינפרא אדום, הנפלטים מכל אלמנט, תוך השוואה לטמפרטורה שלו. המצלמה הזו מתרגמת את הקרינה, שאותה היא מזהה ושאיננה נראית לעין אדם, לכדי תמונה המורכבת מצבעים. כל צבע מציין טמפרטורה שונה (ככל שהצבע אדום וכהה יותר, הטמפרטורה גבוהה יותר).
 
 

בדיקה תרמוגרפית בלוחות חשמל - למנוע תקלות ונזקים

 
אנו שומעים לא מעט בחדשות על שריפות ואף פגיעה בחיי אדם, בשל כשלים במערכות החשמל השונות. התחממות של רכיבים במערכת החשמל ופגיעה בבידוד שבה גורמים לתקלות ובסופו של דבר גם לקצרים ולשריפה מסכנת חיים. תקלות אלו אינן אירוע פתאומי, אלא תהליך ארוך וממושך המתפתח עם הזמן. מסיבה זו בדיוק ניתן למנוע אותן וחשוב לבצע בדיקה תרמוגרפית, העוזרת בזיהוי שלהן.
 
 

סריקה תרמוגרפית- לאתר ליקויים חמורים

 
בדיקה זו עוזרת לאתר ליקויים חמורים במערכת החשמל. הסריקה מצביעה על מוקדי החום, המרמזים על ליקוי נקודתי במערכת. החום המזוהה מעיד על התחממותם של הרכיבים השונים שבמערכת החשמל, התחממות הנגרמת מסיבות שונות. לעיתים אלה מגעים רופפים, לעיתים אלה רכיבים לקויים, לעיתים מדובר בהרכבה לא נכונה של אותה מערכת, בשחיקתה ולעיתים סיבות אחרות. פעמים רבות עומס יתר וחיבור רב מאד של צרכנים על אותו קו הספקת חשמל יכול לגרום להתחממות המערכת ובהמשך לנזק של ממש.

הבדיקה עצמה איננה מפריעה להתנהלות היום יומית שבמקום ולא דורשת היערכות מיוחדת מצד הדיירים או העובדים. בתום הסריקה באמצעות המצלמה, מקבלים ניתוח מקיף של צילום תרמי וכן דו"ח מפורט, הכולל את הליקויים והבעיות שהתגלו במהלכה (במידה ואכן התגלו כאלה). בנוסף, מצוינת גם מידת חומרתם וכן הצעות לתיקונם.
 
 
 

מי רשאי לבצע בדיקה תרמוגרפית?

 
 
טיפול מונע באמצעות בדיקה תרמוגרפית מצריך פנייה לאנשי מקצוע, המתמחים בכך. הבדיקה הינה בדיקה ויזואלית המסוגלת לזהות מצבים של עומס שהינו מעל 60 אחוז. בזכותה אפשר למנוע תקלות לא רצויות, למנוע שריפות הנגרמות בשל קצר חשמלי או חימום יתר, למנוע הפסקות חשמל והשבתות של מערכות החשמל העשויות להוביל להפסדים כלכליים ולבזבוז ימי עבודה וכן לאפשר חיסכון בכסף. תיקון מערכות החשמל מלווה בהוצאות כספיות גבוהות. חשמלאי מוסמך המבצע את הבדיקה התרמוגרפית יכול לזהות תקלות בשלבים ראשוניים ועוד לפני שאלו גרמו לנזקים חמורים, לבזבוז של חשמל והוצאות גבוהות.

חשובה לכם תקינותה של מערכת החשמל בביתכם או בבית העסק שלכם? חושדים בחימום יתר בארון החשמל או במערכת החשמלית ומזהים תקלות חשמל חוזרות ונישנות? אזימוב הנדסה היא הכתובת המתאימה להיעזר בשירותיה. החברה מתמחה בביצוע עבודות חשמל מסוגים שונים, לרבות בדיקות תרמוגרפיות, אותן מבצעים חשמלאים מוסמכים ומנוסים.

לצפייה בתדירות בדיקות לוחות חשמל ומיתקן חשמלי-
https://www.osh.org.il/uploadfiles/tshuva02023.html
 
 
לקבלת פרטים נוספים אודות השירות.