בודק חשמל

 
בודק חשמל וכפי שניתן לנחש מכינויו, הוא זה האחראי על בדיקתם של מתקני חשמל מסוגים שונים. בודק חשמל מורשה הינו חשמלאי מומחה בעל הסמכה רלוונטית ובזכות בדיקותיו ניתן לזהות, מבעוד מועד, ליקויים וכשלים שונים במערכות החשמל, העשויים לגרום לסכנה של ממש – לחשמול, לשריפות ולבעיות חמורות נוספות. ישנם בודקי חשמל שהינם גם מהנדסים, כאשר במקרים אלה הם יכונו "מהנדסי חשמל בודקים".
 
 

לשם מה זקוקים לו?

 
בדיקות החשמל שמבצע בודק חשמל עוזרות להשוות בין מערכות חשמל קיימות לבין תקנות החוק השונות. באמצעות בדיקות החשמל ניתן להתריע על ליקויים שונים בחשמל, על בעיות המתפתחות במערכות החשמל, על ליקויים הקשורים לתחזוקת החשמל, על מפסקים לא תקינים, על הארקה לקויה, על בעיות בבידוד הגורמות לתקלות במערכת החשמל, על זליגות של חימום יתר בלוח החשמל ועוד. בדיקות הכרחיות וחשובות אלו יכולות למנוע אסונות חמורים וסכנות של שריפה וחשמול.
 
 

על חשיבותן של הבדיקות המבוצעת

 
תפקידו העיקרי של בודק חשמל הוא, כאמור, לאתר כשלים וליקויים במערכות החשמל. הוא מבצע "טסט" למערכת שאותה הוא בודק על מנת לוודא את בטיחותה ואת התאמתה לתשתית הקיימת. כל זאת, כדי להגן על חייהם של הנוכחים באותו מבנה ובאופן הזה לספק להם את ההגנה הנדרשת. אנו שומעים לצערנו לאורך השנים על שריפות, קצרים וגם התחשמלויות שגרמו לאיבוד חיים ולנזקים של ממש. אבחון מונע באמצעות בדיקות חשמל אלה יכול לחסוך את הנזק הרב הזה וליצור סביבה ראויה ובטוחה יותר.

בדיקות החשמל המקיפות, אותן מבצע בודק חשמל מוסמך, נדרשות על פי החוק כאשר מעוניינים לקבל רישוי עסק, לצורך בטיחות מבנה תעשיה או מבנה מגורים, לצורך אישור כיבוי אש ועוד. בבתי מגורים פרטיים עורכים את בדיקות החשמל כאשר מבצעים שינויים בתשתיות החשמל, ומוודאים כי כל עבודה ושינוי שבוצע נעשו באופן הבטיחותי ותוך עמידה בכל הקריטריונים והתנאים הנדרשים. לצורך ביצוע בדיקות אלו יש להקפיד כי בודק החשמל שהוזמן אכן בעל ההסמכה הרלוונטית והרישיונות הנדרשים וכי באפשרותו להציע את המענה המקצועי המתאים.
 
 
 

סוגים שונים של רמות מקצועיות והכשרות

 
בדומה לתחומים אחרים בחשמל, גם בכל הקשור לבודקי החשמל, ישנן רמות שונות של הכשרות וגם רמות מקצועיות שונות: סוג 1 הינו בודק חשמל המורשה לבדוק מתקני חשמל תלת פאזיים עד 80*3 אמפר, סוג 2 רשאי לבדוק מתקני חשמל עד 250*3 אמפר ואילו הסוג השלישי רשאי לבצע בדיקות חשמל בכל מתקן חשמלי וללא כל הגבלה.

רוצים להוציא רישיון עסק או נדרשים לעבור ביקורת חשמל בבית העסק שלכם בקרוב? החלפתם בביתכם מערכת חשמל מקיפה וחשובה לכם רמת בטיחותה הגבוהה? אזימוב הנדסה היא הכתובת הנכונה. החברה מתמחה בביצוע עבודות חשמל מסוגים שונים, לרבות בדיקות חשמל מקיפות אותן מבצעים בודקי חשמל מוסמכים. לקבלת פרטים נוספים אודות השירות.