חיווט לוחות חשמל

לוח החשמל הוא אחד האלמנטים החשובים בבית ובכל מקום, למעשה, שבו יש צורך בחשמל. יחד עם זאת, הוא גם זה הדורש את מידת הבטיחות והזהירות הגבוהה ביותר, שכן כל תקלה בו, קלה או חמורה, היא עם פוטנציאל לגרימת נזקים קשים ואפילו לאובדן חיים. החשמל מספק לנו מענה לצרכים שונים ואנו תלויים בו כמעט לאורך כל שעות היממה. חיווט לוחות חשמל, כחלק מהתקנת לוח החשמל או מערכת החשמל כולה, מצריך פנייה אך ורק אל המומחים המנוסים בכך ומכירים לעומק את מערכות החשמל השונות.

לתפקוד תקין של המערכת

חיווט לוח החשמל מאפשר תפקוד תקין של החשמל בבית או בכל מקום אחר. ללוח החשמל יש תפקידים רבים. הוא מהווה נקודת הכניסה הראשית של החשמל אל המקום וממנו מגיעה אספקת החשמל לכל נקודה. בעזרתו ניתן לבצע ניתוק מבוקר ומדויק של החשמל והוא גם מגן על מעגלי הזרם החשמלי שבדירה מפני מצבים של עומסי יתר או קצרים בחשמל. הוא זה שיכול למנוע שריפות ולהגן על הנוכחים מפני התחשמלויות. אם בעבר היו נוהגים למקם את לוח החשמל מחוץ למבנה, בין אם בכניסה אליו ובין אם בחדר המדרגות, הרי שכיום הסיפור הוא אחר ולוח החשמל ממוקם בדירות החדשות בתוך תחומי הדירה על מנת למנוע גישה אליו של גורמים שאינם מוסמכים.

למניעת נזקים וסכנות

חיווט לוחות חשמל, שנעשה באופן תקני ומקצועי, יכול, כאמור, למנוע נזקים של ממש. התקנתו של לוח החשמל וחיווטו כוללת התייחסות לחוטי החשמל השונים, הנכנסים ראשית כל אל מפסק הזרם החשמלי, שהוא זה האחראי על הפסקת אספקת החשמל במידת הצורך. הוא גם זה המבטח את המערכת כולה ו"נופל" במידה ויש קצר חשמלי או עומס יתר על מערכת החשמל כולה.

מפסק זרם פחת הוא רכיב בטיחותי נוסף בלוח החשמל ותפקידו הוא לזהות "דליפה" של זרם חשמלי מהמערכת. הדבר אופייני למקרים של תקלות במערכת החשמל או התחשמלות. כאשר הוא מזהה זאת הוא מפסיק את זרם החשמל בתוך אלפיות השנייה ובכך יכול למנוע נזקים חמורים ופגיעות קשות. אל מפסק המגן מחוברים מספר חוטי חשמל באמצעות פסי צבירה. אלה, מאפשרים לבצע חיבור מהיר ונוח של מעגלי חשמל רבים למקום הזרם החשמלי באופן מסודר והגיוני, המונע חימום יתר וסבך בין החוטים. מעגלי החשמל במקום מחוברים אל פסי הצבירה באמצעות המבטחים, המוכרים גם כ"פקקים". אלה מאפשרים לנזק את הזרם למעגל בבטחה ואם הם מזהים מצב של קצר חשמלי או עומס יתר הם אחראיים על הפסקתה של אספקת החשמל למעגל הקשור אליהם.

נדרשים להתקין לוח חשמל חדש או מעוניינים לבצע בדיקת של חיווט לוחות חשמל? אזימוב הנדסה היא הכתובת הנכונה להיעזר בשירותיה. החברה מתמחה בביצוע עבודות חשמל מסוגים שונים, אותן מבצעים חשמלאים מוסמכים ומנוסים.

לקבלת פרטים נוספים אודות השירות, צרו קשר ב – 072-3236033.