יועץ חשמל

 
יועץ חשמל הינו מהנדס חשמל בהכשרתו המתמחה במתן שירותי ייעוץ ותכנון של מערכות חשמל, הן במתח נמוך והן במתח גבוה. תפקידו העיקרי הינו לתכנן מערכות השנאה עצמיות ומערכות גנרציה ולעשות זאת בהתאמה אישית ומלאה לצרכי הלקוח. בנוסף, הוא אחראי גם על הפקת כתבי כמויות, במסגרת הכנת תכניות אלו וכן מפרט טכני מלא, הנדרש לצורך ביצוע העבודות בשטח.
 
 
 

על חשיבותו של יעוץ מקצועי בהתאמה מלאה

 
 
את מערכות החשמל אנו רואים הן בבתים פרטיים והן בבתי העסק השונים. הן משרתות ומשמשות אותנו לא מעט, וככאלו עליהן להיות בטיחותיות ואמינות. יעוץ מקצועי, מטעמו של יועץ חשמל מנוסה ומוסמך, יכול לעשות את כל ההבדל בין מערכת תקינה, שמישה ובטיחותית לבין כזו שלא. כאשר היא איננה כזו הדבר עשוי להוביל לליקויים ותקלות שונות בתשתיות או במערכת עצמה, ובמקרה החמור מכל – לסכן חיים. אסור להתפשר וחשוב לפנות אך ורק לשירותיו של יועץ, בעל הכשרה רלוונטית ורישיון לפעול בתחום זה.
 
 

להתאים את המענה לצרכיו של הלקוח

 
מערכות החשמל הן מערכות מורכבות מאד, והן מחולקות בדרך כלל לתת מערכות: מערכת יצור, מערכת של מתקני הולכה וגם מתקני חלוקה, מערכת הגנה, מערכת בקרה, מערכת אוטומציה ועוד. יועץ חשמל, שהינו גם מהנדס, מכיר לעומק את המערכות הללו, את מאפייניהן ויודע כיצד, באמצעותן, ניתן לתכנן בצורה ראויה, נכונה ובטיחותית את המערכת הנדרשת. במסגרת שירותי הייעוץ שלו, מספק היועץ ללקוח מענה הן בצד הטכני, המקצועי, והן בפן הכלכלי על מנת לבחון את מידת יעילותה של המערכת במובן זה, לרבות התייחסות לתחזוקתה העתידית הנדרשת. במקרים מסוימים, אף יילקחו בחשבון פרמטרים נוספים, כמו אפשרות של התרחבות עתידית ויכולתה של המערכת החדשה לשאת את העומסים מבלי שתקרוס.
 
 

פתרונות יצירתיים לצורך מזעור סיכונים

 
יועץ החשמל מספק ללקוחותיו פתרונות טכנולוגיים יצירתיים, המתבססים על הידע שצבר ועל ניסיונו הרב בתחום. אלה יכולים להיות פתרונות העוזרים בשיפור איכות החשמל, בהגנה מפני חישמול ויצירת סביבה בטוחה יותר, פתרונות הקשורים להארקות, לחשמל סטטי, לקרינה אלקטרומגנטית וגם פתרונות העוזרים בהתייעלות אנרגטית. יועץ חשמל עוזר ליצור סביבה שבה ממזערים את סיכוני החשמל, סביבה העומדת בכל נהלי הבטיחות והתקנים הנדרשים. בנוסף, יכול היועץ לעזור באיתור מוקדי חיסכון פוטנציאליים, בהתקנת מערכות לצורך מדידת צריכת החשמל וכן במתן המלצות לשילוב אמצעים שונים במערכת הקיימת כדי להוזיל את הוצאות החשמל השוטפות.