יעוץ בחיסכון בצריכת החשמל

 
חשמל הוא אחת התשתיות העיקריות המלוות אותנו בכל מקום, החל מכשירי החשמל בבית הפרטי, דרך מכונות ומחשבים במפעלים תעשייתיים וחברות הייטק, מכשירים רפואיים במרפאות, תאורת רחוב ועוד. עם זאת, החשמל עולה לא מעט כסף והיום גם ידועות ההשלכות הסביבתיות שלו. לכן, חשוב לנצל את החשמל היטב אך לעשות זאת בחוכמה תוך מחשבה מתמדת על החיסכון. לפניכם מספר טיפים איך לחסוך בחשמל ולעשות בו שימוש חכם:
 
 
  • תחזוקה של המזגן: מזגן נחשב לזולל החשמל המרכזי והוא נמצא בשימוש הן בחורף והן בקיץ. חשוב לתחזק אותו היטב באמצעות ניקוי הפילטרים אחת למספר חודשים ומומלץ גם להזמין טכנאי מיזוג אויר לטיפול מקיף יותר. אנו באזימוב הנדסה מציעים מעבר לתיקוני חשמל והנדסת חשמל גם שירותי מיזוג אויר.

  • השתמשו במזגן בחוכמה: התחילו להשתמש בחוכמה במזגן כבר עם רכישתו: חשוב להתאים את המזגן לחדר. המזגן מגיע בגדלים ועוצמות שונות ועל מנת להשתמש בו בצורה חסכונית ככל שניתן חשוב להתאים את גודל המזגן לגודל החדר. לדוגמה, לחדר ששטחו 30 מ"ר מתאים מזגן בעל 2 כוח סוס.

  • אל תיצמדו למכשירי החשמל הישנים: מכשירי חשמל ישנים מנצלים את החשמל בצורה טובה פחות ממכשירים חדשים. לכן, אם החיסכון חשוב לכם, אל תיצמדו למכשירים הישנים אלא החליפו בחדשים. אמנם תהיה כאן הוצאה חד פעמית אך היא תשתלם לטווח ארוך בגלל חיסכון בחשמל. הקפידו ורכשו רק מכשירי חשמל שעברו בדיקה וקיבלו אישור של מכון התקנים.

  • תכנון נכון של מערכת החשמל בבית: מערכת החשמל בבית היום מורכבת הרבה יותר ממערכת החשמל שנדרשה בעבר. תכנון נכון של מערכת החשמל מבחינת מיקום נקודות החשמל, מספר השקעים ועוד תחסוך הרבה מאוד כסף, תמנע שינויים ועבודות מאוחרות וגם תחסוך בחשבון החשמל. כדאי לבצע את תכנון החשמל בבית במקביל לתכנון העיצוב שלו. חשוב להפקיד את תכנון וביצוע מערכת החשמל בידי מהנדס חשמל מוסמך ומקצועי.

  • ביצוע ופיקוח על ידי גורם מקצועי: לאחר תכנון על ידי גורם מקצועי ומיומן חשוב להטיל את הביצוע על ידי חשמלאי מוסמך ובעל תעודות וניסיון רב. הדבר משמעותי לא רק לחיסכון החשמל אלא קודם כל לבטיחות שלכם. כשמדובר על דירה חדשה שנקנתה מקבלן, כדאי להזמין בעל מקצוע מוסמך שיבצע גם בדיקה מטעמכם. אנו באזימוב הנדסה מומחים בתכנון, ביצוע, פיקוח ובקרה על מערכות חשמל.

  • נתקו מכשירי חשמל כשאין בהם שימוש: השתדלו לנתק מכשירי חשמל כשאין בהם שימוש. מכשירים רבים עדיין צורכים חשמל גם כשהם במצב כבוי. נתקו למשל את האינטרנט כשאינכם בבית. השתדלו גם לעשות שימוש במכשירים קטנים הצורכים פחות חשמל, למשל בטוסטר אובן במקום תנור כשניתן והשתמשו בנורות לד במקום נורות ליבון.
 
 
זקוקים ליעוץ בכל הקשור למערכת החשמל בבית? טיפול במערכות מיזוג אוויר שיש להן חלק משמעותי מאוד בחשבון החשמל? אנחנו באזימוב הנדסה נספק שירות מקצועי ויעיל.
 
 
  • איתור מוקדי החיסכון הפוטנציאלים
  • התקנת מערכת למדידת הצריכה לפי הצורך או ניצול מערכת הקיימת
  • העברת הנתונים למחשב שיאפשר מעקב אחרי כמות ועלות הצריכה בזמן אמת
  • המלצות ומתן פתרונות לחסכון