צילום תרמי

 
המצלמה התרמית היא אחד מהכלים הכי יעילים ושימושיים שיש בימינו. היא משמשת למגוון רחב של שימושים כאשר אחד השימושים החשובים שלה הוא לבדיקת לוחות חשמל, זאת בנוסף לבדיקות שונות בתחום האינסטלציה.
 
 

כיצד מתבצע צילום תרמי ללוח החשמל?

 
צילום תרמי ללוחות חשמל מתבצע על ידי המצלמה התרמית. המצלמה התרמית יכולה להיות קטנה מאוד ועדיין היא תהיה יעילה מאוד ותחשוף שטח גדול במהירות רבה. המצלמה התרמית למעשה מצליחה לקלוט את הקרינה התת אדומה שנפלטת מהגופים כאשר זו יכולה לצאת מכל מקום שהוא, כולל מזורמים כמו מים ואוויר וכמובן על ידי אנרגיה חשמלית, שמייצר לא מעט קרינה כזו, קרי חום. החום הזה עובר אל המצלמה והיא זו שמתרגמת אותו לכל מיני צבעים כך שהצופה במצלמה יוכל לדעת בדיוק מה מידת החום של כל אחד מהגופים שהוא רואה, גם אם מדובר בלוחות או בחוטי חשמל.
 
 

מי יכול לבצע את הצילום התרמי ביסודיות?

 
צילום תרמי למערכת החשמל יכול להתבצע אך ורק על ידי חשמלאי מומחה. החשמלאי יוכל לבדוק את לוחות החשמל וגם לספק לכם פתרון לאחר מכן במידה ותתגלה בעיה. ללא חשמלאי מקצועי אמנם ניתן להפעיל את המצלמה התרמית אך לא באמת ניתן להבין מה הבעיה כי אי אפשר לקרוא אותה במקצועיות. לכם יש צורך לבצע את הצילום התרמי על ידי חשמלאים מוסמכים כאשר השימוש הנפוץ הוא של בודק חשמל שאמור לבדוק מערכות חשמליות ולאשר את הפעלתן. בדיקת תקינות זו מתבצעת בצורה הרבה יותר טובה עם המצלמה התרמית בזכות היתרונות הרבים שלה.
 
 
צילום תרמי - אזימוב הנדסה
 
 

מתי יש צורך לבצע צילום תרמי למערכת?

 
  • אם יש צורך להפעיל מתקן חשמלי בפעם הראשונה יעזור מאוד לבצע בדיקה תרמית. צילום תרמי יכול לחשוף אלו נקודות מתחממות יתר על המידה, וכך יהיה ניתן למנוע התחממות חמורה יותר בהמשך.
  • כאשר מבצעים בדיקת תקינות למערכת חשמל יש צורך לבצע גם צילום תרמי. הצילום יבדוק את לוחות החשמל ואת החיווט החשמלי כדי להבין האם יש בעיות כלשהן.
  • כאשר יש לוח חשמל שמתחמם יתר על המידה או מערכת חשמל שנגרם בה קצר בלי הסבר, יש צורך לבצע צילום תרמי. הוא יוכל לחשוף מה הבעיה וכך יהיה ניתן לדעת האם מדובר על בעיית התחממות ומכך יהיה ניתן להמשיך להסיק מסקנות על הטיפול הנכון.
  • עסקים ומפעלים צריכים לקבל את אישור כדי לפעול. האישור הזה נקרא רישיון לעסק והתהליך של קבלתו נקרא רישוי עסקים. יש הרבה בדיקות שצריך העסק לבצע כדי לקבל את הרישיון לעסק ואחת מהן היא בדיקת לוחות החשמל אחת מהבדיקות הללו היא בדיקה עם ציוד צילום תרמי בכדי לבחון את לוחות החשמל ואת מידת ההתחממות שלהם בעת פעולתם.
 
 

כיצד נבחר את החשמלאי לבדיקה תרמית?

 
לצילום תרמי יש יתרונות רבים והוא למעשה מקצר משמעותית את כל הבדיקה. הוא הופך אותה להיות מהירה מאוד כך שתוך חצי שעה ניתן לבדוק לפרטי פרטים מערכות חשמל מורכבות. יחד עם זאת צריך לזכור כי הבדיקה עצמה היא לא היחידה שחשמלאי יצטרך לבצע מה גם שלא כל חשמלאי יבצע אותה באותה המקצועיות. כדי לבחור את החשמלאי הטוב ביותר למשימה אתם חייבים לבצע סקר שוק מעמיק ולבחון פרמטרים רבים כמו למשל הניסיון של החשמלאי, המקצועיות שלו, השירות שהוא מעניק, הזמינות שלו וכמובן גם המחיר שלו. רק כך תוכלו לקבל בדיקה תרמית כוללת ואיכותית.
 
 
אנו באזימוב הנדסה מתחייבים לשירות ולמחירים הטובים ביותר!