תכנון חשמל

 
כשם שאנו נעזרים בבעלי מקצוע בתחומים שונים לצורך בנייה והקמה מערכת מכל סוג שהו, כך גם נדרש בתחום החשמל. הקמת מערכת חשמל, מצריכה את שירותיו של מהנדס חשמל, המציע שירותי תכנון חשמל. בזכות שירות זה מובטחת מערכת העומדת בכל התקנים והחוקים הנדרשים, כזו המציעה רמת בטיחות גבוהה וגם מענה מתאים לסיבה שבגינה היא תוכננה. מהנדס חשמל המספק שירותי תכנון מכיר היטב את מערכות החשמל השונות ואת רכיביהן ויודע כיצד להתאים את המערכת שתכנן לצרכים הקיימים, תוך התייחסות בצרכים עתידיים אפשריים ותכונות שונות, הרלוונטיות לכך.
 
 

מה כולל ההליך?

 
תכנון חשמל מצריך התייחסות לפרמטרים רבים, שיחד מבטיחים מערכת תקינה, יעילה וגם בטוחה. מהנדס החשמל המספק את השירות בוחן את אילוציו השונים של הפרויקט, את התקציב המיועד לו וכן נקודות חשובות לא פחות. כמו, מיקומה העתידי של המערכת או של מתקן החשמל שאותו יש לתכנן, התייחסות לדרישותיו המיוחדות ולאלמנטים שייקחו בו חלק (לוחות החשמל, מערכת גיבוי ועוד), בחינת התשתיות הקיימות או הצורך בחדשנות, הכנת כתב כמויות מדויק וגם אומדן מחירים, מפרט טכני וגם נהלי תחזוקה נדרשים וביצוע בדיקת התאמה מיוחדת לתכנית המוצעת.
 
 

תכנון חשמל לבית או למפעל - חשיבות הפנייה לגורם המתאים

 
תהליך העבודה מתחיל עם קבלת התכנית האדריכלית של המבנה, היכן שצפויה לקחת חלק המערכת החשמלית או המתקן החשמלי המדובר. רק לאחר קבלתה ניתן להתחיל בעבודת התכנון ובהמשך – בהקמה. שירותי תכנון חשמל לוקחים בחשבון את כל הפרטים, הקטנים והגדולים ומביאים לידי ביטוי את ניסיונו של מהנדס החשמל בפרויקטים דומים או אחרים. עבודה זו דורשת דיוק רב, ידע מקצועי נרחב וכמובן ניסיון המאפשר התמודדות טובה יותר באתגרים השונים שמציב התכנון בפני המהנדס. כל אלה, מצדיקים פנייה לבעל מקצוע עם רקורד של שנים, בעל מקצוע שיוכל לספק את המענה שלשמו פונים.

מכיוון שמדובר בחשמל ובשל מורכבותם של המתקנים השונים ומורכבותן של מערכות החשמל השונות שאותן יש לתכנן, נדרשת זהירות יתר ושילוב נכון בין כל האלמנטים הקיימים. תכנון מקצועי יכול לעשות את כל ההבדל בין מערכת או מתקן חשמלי יעיל, בטיחותי וגם כזה המספק את המענה הנדרש לבין אחד שלא. כאשר המערכת או המתקן החשמלי אינם מתוכננים כהלכה עשויות להיווצר תקלות והסיכונים האפשריים לסביבה יכולים להיות רבים. התכנון המקצועי המתאים מונע זאת ומאפשר את הקמתה של מערכת או הקמתו של מתקן חשמל מאיכות גבוהה.

זקוקים לשירותי תכנון חשמל? אזימוב הנדסה היא הכתובת המתאימה להיעזר בשירותיה והמקום שבו תקבלו בדיוק את המענה שאותו אתם צריכים. החברה מתמחה בביצוע עבודות חשמל מסוגים שונים, לרבות שירותי תכנון חשמל, אותם מציעים בפועל מהנדסים מיומנים מקצועיים.

 
לקבלת פרטים נוספים אודות השירות, צרו קשר ב – 073-7841864